Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
- Szczegóły
- Daria Macha
Program i terminy kolejnych spotkań w ramach zebrań naukowych Katedry Elektroenergetyki i Sterowania Układów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
09.12.2020 | Zebranie Katedry - Wystąpienie - Agnieszka Dziendziel: "Wybrane analizy dla pojemności wielotorowych wielonapięciowych linii napowietrznych WN i NN"- zebranie zdalne |
Zebrania odbywają się w sali 624, od godz. 1000
W dniu 27 marca w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego odbyło się otwarte seminarium pt. Modelowanie nowoczesnego systemu elektroenergetycznego w MATLAB Simulink: Strategia przyspieszenia obliczeń numerycznych w obszarze Simulink, Simscape.
W ramach programu współpracy WAGO z uczelniami technicznymi powstała praca inżynierska wykorzystująca produkty tej firmy do budowy stanowiska dydaktycznego. Doktorant Tomasz Bednarczyk, zwrócił się do WAGO z zapytaniem o chęć podjęcia współpracy przy realizacji pracy inżynierskiej dyplomanta Krzysztofa Grabowskiego, która była realizowana pod opieką dr inż. Piotra Rzepki. Efektem tej pracy jest stanowisko konfiguracji obwodów wtórnych układów elektroenergetycznych. Za jego pośrednictwem możliwe jest przeprowadzanie praktycznych ćwiczeń dla kolejnych pokoleń przyszłych inżynierów i magistrów kształconych w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.
W wyniku współpracy WAGO dostarczyło na potrzeby projektu następujące materiały:
Stanowisko umożliwia studentom zapoznanie się z praktycznymi możliwościami budowania układów sterowniczych oraz parametryzacji i sygnalizacji poszczególnych elementów, poprzez właściwe połączenie izolowanych gniazd pomiarowych złączek przelotowych połączonych z odpowiednimi przekaźnikami. Praca prawidłowo połączonego układu jest sygnalizowana za pomocą lampek kontrolnych umieszczonych na płycie czołowej stanowiska. Całość układu zasilana jest napięciem bezpiecznym 24 VDC z wykorzystaniem zasilacza impulsowego.
W dniu 14 listopada 2017 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Wojciecha Lubickiego, doktoranta w Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów.
Mgr inż. Wojciech Lubicki przedstawił rozprawę na temat:
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 14 listopada Rada Wydziału Elektrycznego nadała stopień naukowy doktora nauk technicznych doktorantowi naszego Instytutu. Pan dr inż. Wojciech Lubicki zaprezentował najistotniejsze elementy rozprawy, w tym również autorskie osiągnięcia i rozwiązania. Rada Wydziału Elektrycznego postanowiła ponadto wyróżnić przedmiotową rozprawę.
W imieniu kolegów i współpracowników życzę panu doktorowi wielu sukcesów oraz kontynuowania twórczej pracy naukowej i dydaktycznej.
prof. dr hab. inż. Adrian Halinka
Informuję, że w dniu 24 maja 2017 r. odbyło się ogólne zebranie pracowników Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów w sprawie akceptacji kandydata na funkcję Dyrektora Instytutu w kadencji 2017-2021.
Zaproponowany kandydat, prof. dr hab. inż. Adrian Halinka, w tajnym głosowaniu uzyskał poparcie pracowników i w związku z tym obejmie funkcję Dyrektora Instytutu w dniu 1 września 2017 r.
Serdecznie gratuluję Panu Profesorowi i życzę wszystkiego dobrego na nowym stanowisku.
Dziekan Wydziału Elektrycznego
prof. dr hab. inż. Paweł Sowa